til forsiden
 

Lokale tovholdere

Dansehallerne har arbejdet tæt sammen med en række lokale tovholdere for Dansens Dag i forskellige byer. De lokale tovholdere er dels frivillige samarbejdspartnere dels kommunale (kultur)koordinatorer. De har alle gjort et beundringsværdigt stykke arbejde for, at Dansens Dag kan ske. Tovholderne har koordineret lokale arrangementer på Dansens Dag.

 

Herunder kan du se listen over lokale tovholdere 2014:


Sjælland
Brøndby:

Jeanni Scalamonti

Tlf. 43 28 20 03, jss@brondby.dk

Charlotte Vedel

Tlf. 29 25 69 10, chv@brondby.dk

Høje Taastrup: Carsten Junker

Tlf.  43 52 62 00junker@callisto.dk

Kalundborg: Søren Vind, Kalundborg Kommune
Tlf. 59 53 55 60, soren.vind@kalundborg.dk

København NV: Cher Geurtze, Uppercut Danseteater og Dans i Nordvest
Tlf.  35 82 11 71, uppercutdance@gmail.com

København V: Helle Land, Biodanza

Tlf. 6038 7071, helle@biodanza-danmark.dk  

Odsherred: Anne-Marie Donslund, Kultur- og Projektkonsulent i Odsherred Kommune

Tlf. 61 15 36 76, anmdo@odsherred.dk

Roskilde og Hvalsø: Inger Merete Sørensen, lokalformand DGI Roskilde

Tlf. 46 49 63 25, imsoes@post.tele.dk

Roskilde: Iben Blum, formand Salsa Latina Roskilde

Tlf. 29 66 33 07, ibenblum@post.tele.dk

Sorø: Jette Panse
Tlf.  57 83 43 47, panse@post.tele.dk

 
Fyn

Middelfart: Marlene Clement, Kulturkonsulent, Middelfart Kommune

Tlf. 40 31 76 35, Marlene.Clement@middelfart.dk

Odense: Mette Vejen, Odense Kommune

mejen@odense.dk, tlf. 65 51 28 09

Svendborg: Lili Jensen, Svendborg Kommune
Tlf.  62 23 30 16, lili.jensen@svendborg.dk

Jylland
Brønderslev: Inger Aarup-Kristensen, Brønderslev Kommune 

Tlf. 99 45 58 46 inger.aarup-kristensen@99454545.dk

Esbjerg/Sydvestjylland: Turi Malmø, Esbjerg Kulturskole

tuma@esbjergkommune.dk

Haderslev: Annette Latsch, leder af sambadanserne i Haderslev

tlf. 25 37 33 29, latsch-a@hotmail.com    

Holstebro: Kent Sommer, Balletskolen i Holstebro
Tlf.  97 42 84 11, mail@balletskolenholstebro.dk  
Horsens: Lene Bjarke Skov, Horsens Kommune.

Tlf. 76 29 23 09, kulbj@horsens.dk

 


Kolding: Mona Bruun Enevoldsen, Kolding Kommune.

Tlf. 79 79 18 43, mobe@kolding.dk

Ringkøbing-Skjern: Julieanne McMillan, Musikskolen Ringkøbing-Skjern
Tlf. 99 74 25 55, musikskolen@rksk.dk
Silkeborg: Sus Mynster, Den kreative skole.
Tlf.  23 65 25 97, sus@mynster.dk

Skagen: Allan Jensen

Tlf. 40633017, skagen@jensen.mail.dk

Vejle: Birgit Jørgensen, Vejle Kommune.

Tlf. 76 81 30 12, bjorg@vejle.dk

Vendsyssel: Lillian Dahl Horsfeldt, Hirtshals Skole

Tlf. 50 99 46 46, Lillian.Dahl.Horsfeldt@skolekom.dk
Aalborg: Søren Maigaard, Danevents i Ålborg
Tlf. 22 84 30 98, kontakt@maigaardskilte.dk

Aalborg: Ezatollah Azadi, Latin Salsa Club,

Tlf. 61 67 83 16, latinfevernight@stofanet.dk
Aarhus: Mai T. Rasmussen, Sceneagenturet

Tlf. 50 87 32 42, mai@sceneagenturet.dk

 

 

Færøerne
Hedvig Westerlund-Kapnas, Nordens Hus
Tlf. (00)298 210125 , hedvig@nlh.fo

 
Modtag nyhedsbreve
-klik her
Helene Brøndsted11
   
 
Dansens Dag – DANSEhallerne – Pasteursvej 14 – 1799 København V – info@dansensdag.dk Dans24syv arrangerer Dansens Dag i 2012, 2013 og 2014